Focení mě zaujalo někdy v páté třídě základní školy, kdy jsem měl kompakt od Olympusu, tam mi dával cenné rady můj učitel. Poté jsem měl chvíli pauzu a v roce 2007 jsem začal fotit s Olympusem e-510, vynikající fotoaparát, se kterým jsem se naučil základní věci. Nejvíce mě učarovalo makro. Pořídil jsem si tedy 35 mm na makro, se kterým jsem konečně mohl fotografovat moje oblíbené vážky a pavouky. Postupem času už mi tělo s rozlišením 10 mpx. přišlo málo a tak jsem šáhl po zrcadlovce od úplně jiné značky a to od Canonu. Jako takový mezistupeň jsem zvolil 600D, za skvělé peníze, výborný výkon. V roce 2014 se naskytla příležitost koupit skvělé full framové tělo Canon 6D, vyznačuje se skvělým výstupem i na vysoké hodnoty ISO.Technika:

Canon EOS 6D

Canon EF 24-70mm f/4,0 L IS USM

Canon EF 100mm f/2,8 Macro USM

Sigma 150-500mm f/5,0-6,3 APO DG OS HSM

Battery grip Phottix

Blesk Yongnuo YN460

Dálkový odpalovač na blesk

Polarizační filtry

Stativ Velbon

2X SD karta 16 GB 45MB/s Sandisk

Fotostan Ameristep Gunner Realtree Xtra
Sýkora modřinka

Sýkora koňadra

Sýkora lužní

Zvonek zelený

Červenka obecná

Čížek lesní

Hýl obecný

Pěnkava obecná

Pěnkava jikavec

Dlask tlustozobý

Vrabec polní

Brhlík lesní

Stehlík obecný

Strakapoud velký

Hrdlička zahradní

Kos černý

Sojka obecná

Žluna zelená

Střízlík obecný

Krahujec obecný

Strnad obecný
Vítejte na fotografickém webu, který se zaměřuje na divoce žijící zvířata.

Rathlin Island

IMG_0776.jpg
Rathlin Island je ostrov a nejsevernější bod Severního Irska. Rathlin je jediný obydlený ostrov v Severním Irsku. Počet obyvatel se pohybuje kolem 100 lidí. Rathlin má L- tvar na od východu na západ má délku 6 km od severu na jih kolem 4 km.
Rathlin Island je známý pro své velké hnízdící kolonie alky malé, papuchalků bělobradých, racků, buřňáků a symbolem ostrova jsou divocí králíci. Z ptačího hlediska se jedná opravdu o ráj na zemi. Rathlin jsem navštívil v květnu 2013, počasí mé návštěvě zrovna moc nepřálo, déšť a vítr nejsou zrovna mí přátelé a pro fotografování je to nejhorší kombinace.
Jedinou možností jak se dostat na ostrov je trajektem který jezdí z Ballycastlu který jezdí 5X denně zpáteční jízdenka se prodává za £12.00 pro dospělého. Jízda lodí může být pro někoho velkým zážitkem v případě že se sejde počasí jako vyšlo na moji návštěvu, tedy silný vítr a s ním spojené velké vlny. Na mořskou nemoc naštěstí netrpím, ale pokud by se někdo chystal doporučuji se vybavit prostředky na nevolnost. Po příjezdu na nás čekala paní z hostelu, který jsme měli objednaný a odvezla nás na místo, opravdu milá služba. Hostel krásný s ideálními pokoji, společným sociálním zařízením a společnou kuchyní byl to co jsme potřebovali. Ihned po ubytování jsme se šli podívat k moři, kde jsem nevěřil vlastním očím. Tuleni všude kolem mě, nebyl problém se dostat na nějakých 10-15 m . Opravdu silný zážitek vidět tak krásné tvory jak se povalují na kamenech a téměř si otravujících lidí nevšímají. Vydržel jsem se na ně dívat dlouho, ale také jsem chtěl vidět zbytek ostrova tak jsem musel pozorování ukončit. Ve všech ohradách na ostrově se proháněli divocí králíci. Kolem ostrovů plavala hejna kajky mořské. Na jezerech divoké husy, poláci. Pomalu se začalo stmívat a my jsme se obrátili zpět k hostelu. Na druhý den jsme měli naplánovanou pěší tůru na západní cíp ostrova, kde je ptačí pozorovatelna.
Druhý den ráno jsme vyrazili. Cestou jsme pozorovali bramborníčky, lindušky, bělořity. Opravdu krásní ptáci v nádherné přírodě. Ptačí pozorovatelna mě docela zklamala, vyfasovali jsme dalekohledy a koukali několik metrů hluboko pod útes kde se objevovaly malé tečky v podobě papuchalků, obyčejným turistům to asi stačí, ale já si představoval něco trochu jiného. Ve 12 hodin nám odjížděl trajekt, nasedli jsme na Puffin bus, který nás dovezl s robustní řidičkou do přístavu a frčeli domů.
Pozorované druhy:

Ptáci:

Papuchalk bělobradý
Budníček větší
Strnad rákosní
Alka malá
Alkoun úzkozobý
Husa velká
Červenka obecná
Drozd zpěvný
Skřivan polní
Bělořit šedý
Bramborníček černohlavý
Kajka mořská
Ústřičník velký
Konipas černobílý
Racek chechtavý
Racek mořský
Buřňák lední
Kulík zlatý
Střízlík obecný
Vrabec polní
Kos černý
Husice liščí
Lyska černá
Polák chocholačka
Krkavec velký
Terej bílý
Káně velké
Sokol stěhovavý
Bažant obecný
Jiřička obecná
Linduška luční

Savci:
Tuleň šedý
Králík divoký
Bažant obecný

Bažant obecný

Husa velká

Husa velká

Králík divoký

Králík divoký

Tuleň šedý

Tuleň šedý

Tuleň šedý

Tuleň šedý

Tuleň šedý

Tuleň šedý

Bělořit šedý

Bělořit šedý

Kajka mořská

Kajka mořská

Buřňák lední

Buřňák lední

alkoun úzkozobý

alkoun úzkozobý

Rathlin Island

Rathlin Island

Racek mořský

Racek mořský

15.12.2013 17:28:53
poltergeist007
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one