Focení mě zaujalo někdy v páté třídě základní školy, kdy jsem měl kompakt od Olympusu, tam mi dával cenné rady můj učitel. Poté jsem měl chvíli pauzu a v roce 2007 jsem začal fotit s Olympusem e-510, vynikající fotoaparát, se kterým jsem se naučil základní věci. Nejvíce mě učarovalo makro. Pořídil jsem si tedy 35 mm na makro, se kterým jsem konečně mohl fotografovat moje oblíbené vážky a pavouky. Postupem času už mi tělo s rozlišením 10 mpx. přišlo málo a tak jsem šáhl po zrcadlovce od úplně jiné značky a to od Canonu. Jako takový mezistupeň jsem zvolil 600D, za skvělé peníze, výborný výkon. V roce 2014 se naskytla příležitost koupit skvělé full framové tělo Canon 6D, vyznačuje se skvělým výstupem i na vysoké hodnoty ISO.Technika:

Canon EOS 6D

Canon EF 24-70mm f/4,0 L IS USM

Canon EF 100mm f/2,8 Macro USM

Sigma 150-500mm f/5,0-6,3 APO DG OS HSM

Battery grip Phottix

Blesk Yongnuo YN460

Dálkový odpalovač na blesk

Polarizační filtry

Stativ Velbon

2X SD karta 16 GB 45MB/s Sandisk

Fotostan Ameristep Gunner Realtree Xtra
Sýkora modřinka

Sýkora koňadra

Sýkora lužní

Zvonek zelený

Červenka obecná

Čížek lesní

Hýl obecný

Pěnkava obecná

Pěnkava jikavec

Dlask tlustozobý

Vrabec polní

Brhlík lesní

Stehlík obecný

Strakapoud velký

Hrdlička zahradní

Kos černý

Sojka obecná

Žluna zelená

Střízlík obecný

Krahujec obecný

Strnad obecný
Vítejte na fotografickém webu, který se zaměřuje na divoce žijící zvířata.

Střední Norsko- Hjørundfjord

Opravdu se nebáli
Opravdu se nebáli
Jako poslední několik let jsem opět nějaký čas strávil na severu Evropy v norském Hjørundfjord. Toto kouzelné místo si každý rok pro nás připraví něco nového a to je důvod se tam vracet.
Hjørundfjord se nachází ve středním Norsku nedaleko od Ålesundu. Nádherný fjord s vysokými štíty trčícími z moře. Z ptáků je možné spatřit orla mořského, alku malou, papuchalka bělobradého, ústřičníka velkého, pisíka obecného, racka bouřního i mořského, konipase bílého, rybáka obecného, vránu obecnou šedou, sýkory, vlaštovky, červenky, volavku popelavou ze savců norka amerického, lasici kolčavu, lišku obecnou, losa i soba a ve vodním prostředí sviňuchu obecnou či kulohlavce černého.
Největším zážitkem letošní letní návštěvy bylo rozhodně setkání se třemi skupinami kulohlavců, kteří zavítali do fjordu. S člunem jsme si to namířili k nim, abychom se pokochali krásou těchto až 7 metrů a 4,5 tuny vážících obrů. K našemu překvapení se nám kulohlavci nijak nevyhýbali, ba naopak, reagovali na dupání do dna lodi a svůj kurs stočili přímo na náš malinký člun, pod kterým podplouvali. Další skupina o přibližně 20 jedincích se zastavila u našeho člunu a jezdili kolem nás přibližně 2 minuty, nádherný a nepopsatelný pocit.
Užil jsem si i fotografování rybáků, kteří zřejmě někde poblíž hnízdili a posedávali na bójích a přístavním molu. Do fjordu ke konci zájezdu zavítala nejdelší osobní loď na světě- Queen Mary II.
IMG_0274-2.jpg
IMG_0773-2.jpg
IMG_0779-2.jpg
IMG_0780-2.jpg
IMG_0521-2.jpg
Rybák obecný
Rybák obecný
Konipas bílý
Konipas bílý
Racek mořský
Racek mořský
Ústřičník velký
Ústřičník velký
pisík obecný
pisík obecný
IMG_0755-2.jpg
Queen Mary II
Queen Mary II
23.12.2013 21:18:23
poltergeist007
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one